Dovydas prieš Galijotą

galijotas„Brendi į drumzlinus vandenis, ar tau nebaisu?“, – paklausė mano vadovas po mano ugningos kalbos apie mūsų departamento politiką atlyginimų ir studijų klausimais. Nebijau, tikrai ne, nors atsistoti prieš tuos, kurių nuomonė absoliučiai ir užsispyrusiai priešinga reiks drąsos. Bet prisirinkti į kišenes akmenų (gerai, gerai – argumentų) ir išsirinkti priėjimo strategiją – tikrai labai reikia.

Esu nepatyrusi derybininkė, ypač, kai priešininkas yra tokios skirtingos svorio kategorijos. Jaučiu lyg Dovydas prieš Galijotą, tik kad tas Galijotas visai draugiškas, tik labai užsispyręs. Ir nežinau, ar raustis apkasus ir mėtyti argumentus iš pasalų, ar žygiuoti viduriu lauko trimituojant ir mojuojant vėliava.

Kreipiausi į labiau patyrusius – štai keletas galimų strategijų pasirinkimui arba kombinacijai ir keletas vertingų patarimų:

  1. Įvyniok savo pasiūlymus į jo planus – kaip jam tai padėtų pasiekti JO tikslus. Sako, tada tavo darbas jau 80% padarytas. Viską pateik iš jo perspektyvos – jo akimis. Kuo labiau įsigilinsi į jo problemas, tuo daugiau šansų pakreipti situaciją.
  2. Puikūs darbuotojai ir puiki reputacija padeda derybose – tu turi daugiau šansų ir tavo nuomonė svaresnė.
  3. Daug vadovų yra labai konservatyvūs ir nenori kreipti vagos. Jie mielai užgesins revoliucines idėjas ar pabandys sutaupyti. Tokius vadovus išjudinti gali tik sukūrusi jiems gaisro įspūdį. Lygink su konkurentais ir baksnok į grėsmes pralošti, netekti, atsilikti.
  4. Suburk tave palaikančią armiją, nes vienas lauke – ne karys.
  5. Išsirink tinkamą laiką ir tinkamą formatą. Kiekvienas esame skirtingi, skirtingai priimame informaciją ir žodžius. Vieni mylim paveikslėlius, kiti skaičius ir grafikus, pas kitą net nesirodyk su detalėmis. Vieniems rūpi kaip pasiekti tikslą, kitiems – kokių problemų jis galėtų padėti išvengti. Net žodžių parinkimas gali nulemti sėkmę – tad pažink savo „priešą“.
  6. Informacija yra jėga, bet viskas priklauso, kaip ją panaudosi savo tikslo labui. Statistika yra lanksti ir pasiduoda interpretacijai.

Turiu šiek tiek laiko namų darbams – kol manasis Galijotas atostogaus. Tikiuosi, kad gerai pailsėjęs bus šiek tiek lankstesnis.

Nors gal visai vertėtų bent jau bandomojo laikotarpio pabaigos išlaukti? Juokauju! Ne mano charakteriui. Aš stovinčio vandens nemėgstu. Taigi, bėk, Lola, bėk…

Tad jei esi patyrusi derybininkė – nespausk ir paberk kokį patarimą arba pasidalink patirtimi. O jei trypčioji prieš panašią dilemą, tikiuosi šie patarimai tau padės.

 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s