Stiprybės. Ar ir tu jų nematai?

strength-809x404

Aš daug rašau apie profesinį tobulėjimą. Dar daugiau apie jį skaitau, galvoju ir analizuoju įvykius ir poelgius tam, kad iš jų galėčiau pasimokyti. Visa tai puiku, ir visa tai yra progresas. „Learning mindset“ yra tikras turtas”, – sako korporatyvinio mokymosi specai. Žodžiu, tokį turėti – jau pusė darbo.

Valio, rodos, aš jį tikrai turiu (čia vieta, kai sproginėja fejerverkai ir kurtina fanfaros)! 🙂

Bet kas iš to? Dar viena knyga, dar vienas naujas įgūdis, dar viena porcija naujų žinių, dar vienas žingsnis arčiau norimo…

Tobulėjimas – tarsi savotiška priklausomybė. Akys įsmeigtos į tikslą, širdis permušinėja nuo to, kiek dar visko reikia sužinoti. Gaudai kvapą, bandai nepulti į paniką, bandai metodiškai versti kalnus ir, kas smagiausia, JIE VIRSTA. Štai dar vieną išdaužei į mažyčius grumstus: nusišluostai prakaitą, pasiraitoji rankoves, įkvėpi ir imiesi kito, naujo kalno.

Ir žinai, ką… nerandi laiko ir net nesusimąstai, kiek jų, tų kalnų, jau išvartei, kiek griovių peršokai, kaip toli nuėjai ir KODĖL tau apskritai pavyko.

„Kokias savo stiprybes panaudojai šiandien?“, – užklausė mano mentorė paskutinio susitikimo metu. Ir šis klausimas buvo dešimt kartų sunkesnis už tą, kurį sau užduodu kiekvieną vakarą: kas galėjo būti geriau ir ko galėčiau iš to pasimokyti.

Tfu, kad ją kur…

Vat taip jau savaitę kas vakarą medituoju prie tuščio lapelio – atsakyti į jos klausimą turėtų būti dviejų minučių pratimas. Kuklumas? Nemanau. Nuo ko jau ko, o nuo kuklumo mirti man tikrai negresia.

Sakyčiau, tai greičiau sisteminė trumparegystė: žiūrėti ne ten, ieškoti ne ten, išdidinti ne tai, ką reikia. Tikras peilis savivertei, kai visame tobulėjimo procese nelieka vietos stiprybėms, kai akcentuojamasi tik ties trūkumais.

Tikiu, kad bet kokius trūkumus, kurie akmeniu stovi ant tavo kelio gali sumažinti tiek, kad paspirtum kelkraštin ir tai visiškai nereiškia, kad dirbti su jais nereikia. Tačiau neužtenka būti vidurkiu – lyg ir be defektų, bet ir be aiškaus pranašumo.

Ar tu žinai, kokios savo stiprybes? Kas sudaro tavo raumenis? Kuom verti savo kalnus? Kurias savybes naudoji kiekvieną dieną? Ką apie tave sako tavo draugai ar kolegos?

Aš pabandžiau įsinešti šiek tiek objektyvumo ir paieškoti protingų testų, kurie man atsakytų į šį klausimą. Ir netgi radau!

Pirmieji du – mano favoritai, abu orientuoti į skirtingas sritis. Tiesa jie angliški, paprastai kainuojantys. Jei su šia kalba nedraugauji, visgi siūlau paprašyti kieno nors pagalbos, tikrai verta!

www.tonyrobbins.com/disc

www.high5test.com

www.vivacharacter.org

Hmmm… galbūt šiandien ir man neteks užversti tuščio sąsiuvinio?

 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s