Viščiukus skaičiuoja rudenį

chickenViščiukus skaičiuoja rudenį.

Ir aš skaičiuoju, ypač kai kalendoriuje nebeliko tiek daug dienų užbraukti, o vaikai jau surašė po penkias versijas laiškų Kalėdų seneliui. Spaudžia ir mane rašyti, bet kažkaip nedrįstu, nes nesu tikra ar gera mergaitė buvau, ar neatsidūriau juodajame nykštukų sąraše.

Prieš mane – mano pernykščiai tikslai ir och, maišytos emocijos! Kai kuriuos tikslus sumušiau dar neįpusėjus metams, nuveikiau darbus, apie kuriuos nebuvau net pagalvojus metų pradžioje, o kai kurių net neįpusėjau. Bet hei, turbūt neįmanoma sutalpinti į parą daugiau, nei 24 valandas neaukojant laisvalaikio? Skųstis per daug negaliu, bet dėl vieno tikslo ant saves pykstu – į tarsi guminį laiką suspaudžiau dar vienus mokslus, keletą kursų, papildomas atsakomybes darbe ir papildomai publikuotus ir dar planuojamus publikuoti straipsnius, bet tam paaukojau visus įmanomus sveikatos tikslus ir to pasekmes pajutau labai aiškiai. Paskutinius kelis mėnesius „nuo pirmadienio“ ir „nuo rytoj“ galėčiau rinkti populiariausiais žodžiais savo žodyne kalbant apie sportą ir sveiką mitybą.  Bet gal… jau nuo šio pirmadienio, bet ne nuo gruodžio 1-osios ir ne nuo Naujųjų…

Tačiau suprask mane teisingai, metų tikslų revizija – ne saviplakai ir sąžinės priekaištams. Greičiau jau analizei ir dar kartą analizei.

Ar ne metas ir tau jau suskaičiuoti viščiukus? Šiokiai tokiai pagalbai mažytė instrukcija:

  1. Pripažink savo pasiekimus. Užsikabink visus medalius, ordinus, išsirašyk sau visus garbės raštus. Jei dar neatšventei, suplanuok, kaip atšvęsi ir padaryk tą su fejerverkais. Jei dar neturi Pasiekimų knygos, pats metas tokią užsivesti. Surašyk ten viską, kuo didžiuojiesi ir ką pasiekei iki šiol. Ir pradėti turi nuo priešistorinių laikų. Kiekvienas turime mažyčių pergalių ir užkariavimų – dar nuo mokyklos, o gal ir darželio laikų. Surašyk viską viską! Ar tėveliai vis dar išdidžiai pasakoja visiems pažįstamiems kaip savo pirmą eilėraštuką sudeklamavai trijų metų užsilipusi ant taburetės, o pirmą laišką parašei mamai dar ketverių? Sėkmių ir pergalių turime tikrai visos. Hei, galų gale tu buvai tas pats vikriausias ir greičiausias spermatozoidas 😉
  2. Įvertink savo kasdieninę rutiną. Ji labai dažnai tiesiog egzistuoja, niekieno nepastebėta ir nepaplekšnota per petį. Suskaičiuok visas savo mažytes nematomas pareigas ir kiek tau jėgų reikia išvežti viską nuo ryto iki vakaro.
  3. Apmąstyk visus darbus, kurių nepavyko įgyvendinti, kurie buksavo. Ar pastebi sritis, kuriose šiek tiek pasitempus, viskas būtų ėję kaip iš pypkės? Ko išmokti, ką patobulinti galėtum? Visa tai kuo puikiausiai galėsi panaudoti savo asmeniniam tobulėjimo planui.
  4. O dabar – apie pozityvą. Kas pavyko puikiai, kokios žinios ir savybės tau pasitarnavo labiausiai? Ar kažką galėtum dar labiau patobulinti, kad paliktum savo ateities tikslus kelio dulkėse?
  5. Peržiūrėk savo jau benubėgančių metų tikslus ir apsispręsk:
  • Jei tau nepavyko pasiekti tikslo, ar tu nori jį perkelti į ateinančius metus? Jei taip, ką darysi kitaip, jog šįkart viskas būtų daug sėkmingiau? Kokios pagalbos tau prireiks ir kur tą pagalbą surasi?
  • Jei tikslas buvo pasiektas, ar jį seka kitas, jį sekantis kiek didesnis tikslas? O gal jį pakeisi nauju ir visai nesusijusiu su senuoju? Kokių naujų įgūdžių ir žinių tam reiks ir kaip jų įgysi? Kas tau padės?

Idealu, kad tavo tikslai tarnautų kaip priemonės tavo 100 svajonių pasiekti. Bet ar TU turi jų sąrašą? Ar tu leidi sau pakankamai svajoti? Ne? Tai ko čia gaištam laiką? Pirmiausia nuo to ir reiktų pradėti ir jei manai, kad tai toks paprastas dalykas – metu tau pirštinę. Kai baigsi, parašyk komentaruose, kiek laiko užtrukai!  (Arba ties kiek punktų strigai 🙂 )

 

 

 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s