Šventinis atvirukas

adams

Jau pusvalandį bandau nuspręsti, kokia bus šio įrašo pradžia. Kad suprastumėt, kodėl rašau ir kodėl nenorėjau to pasilikti tik sau ir jam. Ironiška, bet užantspauduoti savo pasiryžimą prieš 11 metų buvo tikrai paprasčiau.

Standartinę liepos dieną, su visais standartiniais atributais (įskaitant standartiškai greit nusigėrusius svečius) prasidėjo mūsų ne visai standartinis vedybinis gyvenimas.

Tas nestandartas ne sykį mus statė į situacijas, kuomet jautiesi balta varna, bet visgi sunkiausia buvo mano vyrui:

  • Būti vieninteliu vyru smėlio dėžėje, kai aš po metų išlėkiau į darbus x 2 kartai.
  • Sekti viską metus paskui mane kitą pasaulio galą x 1 kartas.
  • Užsikrauti visus namus, vaikus ant savo pečių, kai mokiausi ir dirbau x visada.
  • Atlaikyti visus norinčius paguosti dėl jam nenuskilusios dalios su tokia boba, kaip aš x daug kartų.

Ką veikia tavo vyras?  99 atvejais iš šimto matau, kaip nuostaba kilsteli pašnekovo/ės antakius. Leptelta frazė „Sėdi namie su vaikais“ – paprastai pašiaušia visus moterų spyglius ir jos ima vardinti nesibaigiančią dienos rutiną. Bet nepatikėsite, kaip greitai tie nuvertinantys žodžiai išsprūsta toms pačioms moterims iš lūpų! Laužyti visuomenės normas nėra paprasta net vyrams.

Po truputį po truputį, stereotipai traukiasi.  Bet progresas toks lėtas, kad nesiimu prognozuoti, kada vyriškumas bus matuojamas ne atlyginimo dydžiu ir išgerto alaus kiekiu, o moteriškumas nebus siejamas su mistiniu motinystės instinktu, kuris užleidžia ant smegenų vaivorykštinę miglą taip išdildydamas norą mokytis, siekti, tobulėti.

„Yra laikas trinti subine konferencijų kėdes, yra laikas švelnumui“,

„Nori karjeros – nereikia vaikų“.

„Tau trūksta moteriškumo ir vidinės harmonijos“

Žinote, tai – ne vyriškos mintys ir būtent todėl dar labiau kelia ironišką šypseną. Čia tik keletas, sulėkusių po ankstesnio straipsnio apie moteris – karjeristes.

Bet šiandien tikrai nenoriu leistis į priežasčių – pasekmių analizes. Šiandien noriu padėkoti savo vyrui už paramą ir už suteiktas galimybes. Už rūpestį bei palaikymą visur ir visame. Už šilumą ir už žinojimą, kad viskas, apie ką svajojame išsipildo.

Su meile,

A.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s