Johari langai arba neleisk dramblio į porceliano parduotuvę

Pažadu, kad tai jau paskutinė paskaita apie asmeninius tobulėjimo planus. Kadangi vakar jau suderinau saviškį su vadovu, tiems kam įdomu, rasite jį įrašo pabaigoje.

Jei ties tokiu profesiniu tobulėjimo planu vis dar dirbi – pastebėjai, kad jis ne guminis. Ir ką į jį rašyti, o ko ne  –  visada klausimas už milijoną. Kurdama saviškį naudojausi Johari langų modifikacija (žr. paveikslėlį).jahari

Šiek tiek apie juos.

Žaliajame langelyje guli tavo stiprybės – dėl jų tavo sąskaita banke kas mėnesį pasipildo suma X. Tu žinai, ką moki ir tau už tai moka. Tai tavo duona ir sviestas, na ir dešra. Tai savybės, kurias naudodama kaifuoji. Tačiau visiškai nereiškia, kad esi toje srityje tobula.

Gali būti, kad vis dar esi geltonajame langelyje „Nežinau, kad sugebu“ (Marš daryti ankstesniame poste aprašytos SSGG analizės!). Na, bet sugebėjimas yra ir kiti mato, gal tik dėl uždaro būdo nepaplekšnoja per petį arba tu jų negirdi (ach, tas nelemtas kuklumas!!!!). Per savianalizę ir tikslinį grįžtamąjį ryšį (na taip, skamba kaip raketų mokslas… Tiesiog nebijok paklausti nuomonės apie savo darbą) gali išsikraustyti į stiprybių langelį arba į aprašytąjį žemiau.

Kitas, soliariuminio įdegio langelis „Žinau, kad nesugebu“ savyje talpina visus tuos dalykus, kurių mes šiuo metu nemokam ir galbūt niekada nemokėsim – gi negali mokėti visko! Tai vieta, kur žinai, kad turi trūkumų ir žinai, kad turi dvi išeitis: ignoruoti (dėjau!) ir gyventi su jais (hrr… ne pati maloniausia būsena, gal tiesiog gyvenime veiki nei tai, ką turėtum?) arba apkamšyti skyles ir sušvelninti pasekmes.

Paskutinis, raudonasis langelis, yra pats pavojingiausias. Tai – aklas dramblys porceliano parduotuvėje. Arba juokingiausias – sprendžiant iš daugumos talentų šou pasirodymų.

Sudarant Asmeninio tobulėjimo planus natūraliai kyla noras susikoncentruoti ties dalykais, kurių nesugebame ir tai nėra taip jau visai blogai. Skyles reikia apkamšyti iki tokio lygio, kad netemptų žemyn, bet suprask, kad tie dalykai niekada netaps tavo sparnais. Tad didžiausias fokusas turėtų būti stiprybių tobulinimas ir geresnis savęs pažinimas. Pastarasis apskritai dažniausiai paliekamas dirvonuoti. Atseit nežinau, ko nežinau ir žinoti nenoriu ir eikit jūs visi kur nesueina.

Savo planą kūriau remdamasi šia langų teorija, o kas gavosi – pamatysi pati. Bet panašu, kad bus labai įdomūs ir užimti metai. Tai – MANO profesinio tobulėjimo planas, nukopijavau jį čia be terminų, vardų, supaprastinta forma, bet su papildomais komentarais – smalsuoliams ir tiems, kam reikia vienos ar kitos idėjos, gali praversti, bet turėk galvoje, kad jis turi būti pritaikytas tavo situacijai.

 1. Geresnis konkurencinės aplinkos ir rinkos gerųjų praktikų supratimas (Žinau, ko nesugebu langelis – tiesiog nauja sritis, taigi bandau užkamšyti skyles žiniose):
  • Perskaityti knygą M.Porter „Competitive strategy: techniques for analysing industries and competitors“.
  • Susipažinti su pagrindinių konkurentų finansinėmis ataskaitomis – geresniam jų veiklos supratimui
  • Nuvykti bent į vieną Analitikos/Duomenų mokslo seminarą (na čia nieko naujo, bet norėjau turėti plane, kad lengviau gaučiau finansavimą vojažams).
 2. Lyderystė per geresnį savęs ir kitų supratimą (Nežinau, ko nesugebu langelis. Čia bandau aptikti dar neaptiktą):
  • Įgyti Neurolingvistinio programavimo (NLP) Praktiko diplomą (jis taip pat man leistų oficialiai koučininti ir padėti kitiems – sena svajonė)
  • Emocinio intelekto auditas (vadovas organizuoja susitikimą su šios srities profesoriumi, kuris per interviu ir testus pateikia emocinio intelekto profilį ir pabaksnoja sritis, kurių pats galbūt nepastebi)
  • Discovery Insights asmenybės profiliavimas (labai geras profesinės asmenybės testas, dariausi prieš 3 metus ir bus labai smalsu, kaip profilis pasikeitė)
  • Perskaityti D. Goleman knygą “Emocinis intelektas”
 3. Lyderystės vystymas (Žinau, kad sugebu langelis, bet noriu pasiruošti sekančiam karjeros laipteliui)
  • Susitikimai su mentore.
  • Būti mentore (mano studentai liko sename darbe ir labai pasiilgstu šio tipo veiklos)
  • Perskaityti knygą D. Megginson “Techniques for coaching and mentoring”
  • Pradėti mokslus naujai kvalifikacijai – CMI Level 5 extended diploma in Leadership and Management. (Šiek tiek teorijos dar niekam nepamaišė. Ypač srityse, kuriose turiu mažiau patirties. Be to galvoju apie šios srities magistrą ateityje, o ši kvalifikacija užskaitoma tarsi išlyginamosios studijos)
  • Nuvykti į “darbuotojų atrankos” kursą (pasitobulinti vesti darbo interviu)
  • Kuo dažniau vaidentis valdyboje (pristatymai ir t.t. – taip pat puikus būdas savireklamai ir galimybė mokytis iš geriausių)
 4. Uodega “iš praeito gyvenimo“ – išsilaikyti paskutinį, komunikacijos, egzaminą ir pagaliau tapti kvalifikuota aktuare.
 5. Mintys kitiems metams:
  • Tapti PowerTalk klubo nare ir patobulinti viešąjį kalbėjimą.
  • Išklausyti Duomenų mokslo kursą, kad turėčiau idėjų, kaip vystyti šią sritį savo komandoje – mąstau apie ateitį ir savo rolės plėtimą.

Prisipažinsiu, nuo tokio plano šiek tiek svaigsta galva. Surašiau viską, tikėdamasi, kad vadovas pusei nepritars, o jis uždegė žalią šviesą ir atvėrė piniginę visiems mano net ir nedrąsiausiems noras. Tik paklausė, ar manau, kad galiu. YES, I CAN. Dabar gi nelieka nieko kito, kaip tik pasiraitoti rankoves.

 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s