Iš taško A į tašką B

point-to-point-b-28849495Prieš kelias dienas rašiau apie SSGG analizę ir jos naudą esamos situacijos įsivertinimui. Jei suradai laiko jai atlikti, tada dabar tikriausiai jau turi idėją, kokius pirmus žingsnius reikia padaryti tam, kad priartėtum prie savo tikslo. Nesijaudink, jei kol kas nėra visai aišku, kaip iš taško A (t.y. esamos situacijos) atsidurti taške B (t.y. ten, kur nori būti). Visiškai nebūtina numatyti visko. Tai kaip važiavimas automobiliu naktį – apšviesti tik pirmieji metrai, bet pavažiuoji pirmyn ir matosi tolimesnė kelio atkarpa.

Tam, kad tie pirmieji metrai išryškėtų – teks įsijungti šviesas. Tam labai tinka SMART metodologija, labai plačiai naudojama tiek verslo, tiek asmeniniams planams sudaryti:

S (specific) – Specifiniai. Išsvajotos su detalėmis, jums ir apie jus.

M (measurable) – Išmatuojami. Pagalvok, kaip galėtum išmatuoti savo progresą tobulėjimo link? Tiesa, su kai kuriais dalykais gana paprasta – pasiekei ar ne, išmokai, susitikai arba ne, įsigijai arba ne, bet ne visos svajonės mamavimams lengvai pasiduoda.

A (agreed) – Susitartas. Na čia jau kiškio kopūstai – noras tavo, veiksmų planas joms pasiekti susidėliotas asmeniškai. Ir valio.

R (realistic) – Realistiškas. Šis punktas yra bene sunkiausias, nes tada kyla pagunda išbraukti iš sąrašo bent pusę to, kas jau surašyta. Bet mes juk jau susitarėme – bet kas nors tai jau pasiekė, vadinasi, įmanoma!

T (time-measured) – Išmatuojamas laike. Paprasta – iki kada nori įgyvendinti?

Tavo tobulėjimo tiksluose turbūt yra vienas ar du, kuriuos manai esant pačiais svarbiausiais. Vienok, nėra rekomenduojama per daug nesusikoncentruoti ties vienu gyvenimo aspektu, o užtikrinti, kad visos sritys gauna pakankamai dėmesio (apie tai, kaip superherojai spėja viską – kiek vėliau). Gali rasti įvairiausių tikslų grupavimų, o aš apačioje pateikiu man labiausiai patikusį. Šis grupavimas mano, bet tu gali suskirstityti viską taip, kaip tau patogiau. Kad ir kaip pavadinsi – nepagadinsi:

 • Karjera
 • Materialūs dalykai
 • Sveikata ir gera savijauta
 • Asmeninis tobulėjimas
 • Šeima, draugus ir artimuosius
 • Laisvalaikis
 • Indėlis į visuomenę

Na va, dabar kiekvienoje grupėje išskirk po vieną ar du punktus, kuriuose norėtum kažką nuveikti (čia vėl kištelk nosį į savo SSGG analizę) ir sudaryk PLANĄ, kuriame apgalvok šiuos aspektus:

 1. Ką konkrečiai darysi ir kodėl tai naudinga;
 2. Kokie veiksniai gali sukliudyti ir kas gali padėti;
 3. Kada darysi ir iki kada pabaigsi.
 4. Kada ir kaip seksi progresą.

Ir vualia – prieš tave tavo Asmeninio Tobulėjimo Planas. Kad jau visai nenukryptume į pop self-help žanrą, tokie planai, aišku, daugiau susiję su profesiniu tobulėjimu yra kuriami kiekvienoje didesnėje organizacijoje, besirūpinančioje savo darbuotojais ir savo sėkmės planavimu. Iškilmingai pavadintas „Asmeninio vystymo planu“ (individual development plan – angliškai) iš pradžių gali pasirodyti kaip dar vienas priverstinis biurokratijos elementas,  bet iš tikro yra labai vertingas įrankis ir puiki vieta išguldyti savo karjeros ambicijas.

Juk niekas neuždraudė tokį planą sukurti bet kuriems asmeniniams tikslams. Geri dalykai turi būti pritaikomi. 🙂

Ir nelauk Naujamečių rezoliucijų meto – jos dažniausiai žlunga dar sausį.

Linkėjimai, A.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s