Kaip užtildyti graužiką savo galvoje

happy“Mylėk savo artimą taip, kaip pats save“. Biblijos išmintis mūsų galvose sukirčiuoja meilę artimui ir ak, tas auklėjimas… Kažkaip nuo vaikystės skiepytas „nebūk egoistas“, „nebūk pasipūtęs“ , visi herojai – aukos tarsi išmoko kitų interesus pastatyti prieš savuosius ir mes tarsi pusiau akli kažkaip praleidžiame pagrindinę pamokymo dalį: „taip kaip pats save“. Ar myli save ir kaip ta meilė pasireiškia?

Viską suprasti galiu, tačiau kaip pateisinti tą nuolatinę saviplaką, kartu su mumis užaugančią ir užbujojančią?  Apie ką aš? Taip, vėl apie tą graužiką mūsų smegenyse, analizuojantį mūsų žodžius, veiksmus ir turintį nuomonę apie kiekvieną slystelėjimą, bet stebuklingai ignoruojantį gerus dalykus. „Nereikėjo taip daryti“, „ot tai durnumas“, „na kam aš tai pasakiau“, „ką dabar apie mane pagalvos“, „o kas dabar bus“ ir nesvarbu, kad diena buvo puiki ir šiaip visai vertėtų medalį pasikabinti.

Kažkada maniau, kad tai mano asmeninis tarakonas, paskui galvojau, kad tai nacionalinis bruožas, bet masė knygų prirašytų šia tema aiškiai baksnoja pirštu – tai nepasiduoda valstybių sienoms.  Savo balsiūkštį jau aptildžiau iki pypsėjimo – ir štai metodika, kurią pasitelkę ir saviškį galėtumėte  prigesinsti, jei tik perlipsite per save.

VEIDRODŽIO PRATIMAS

Prieš pradėdami įsitaisykite užraktą vonioje (jei tokio nėra) ir įspėkite namiškius, kad nereaguotų į garsus, sklindančius iš vidaus.

Taigi. Vakaras. Atsistokite prieš veidrodį ir pažiūrėkite į savo atvaizdą. Pabandykite išspausti šypseną. Tada kreipkitės į save vardu ir vardinkite dienos darbus, kuriuos atlikote puikiai. Pavyzdžiui,

Miela A…, kokia tu šiandien šaunuolė – atsikėlei laiku, pasportavai, darbe nuvertei kalnus: puikiai atlaikei du susirinkimus, pagaliau užbaigei ataskaitą, besidarbuodama susikliukinai litrą vandens ir kavos tik du puodelius šiandien išgėrei. O paskui, paskui – dar puikiai pavakarojai su šeimyna ir va dabar, panašu, kad laiku į lovą nučiuoši.

Akių, akių kontakto nepamirškite. O tada, kai jau sąrašas pilnas (kuo daugiau detalių – tuo geriau), dar kokį komplimentą galėtumėte pasisakyti, tada dar sykį kreipkitės į save vardu ir pasakykite, kad save mylite.

Pratimą kartokite 30 dienų iš eilės. Tada esu atvira visoms juoko strėliukėms 🙂

Su meile, A.

 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s